Hayao Miyazaki

Filmografie skvělého japonského výtvarníka animovaných filmů Hayao Miyazaki. Anime přehledně. Podle ČSFD.

Nejoblíbenější z rubriky

Lupin sansei: Cagliostro no širo (1979)

Lupin, geniální zloděj a jeho společník právě odjíždějí s plným autem peněz z vykradené banky, když si v náhle uvědomí, že peníze jsou pouhé padělky.

Nejnovější

Naušika z Větrného údolí (1984)

Naushika z Údolí větru je prvním ryze autorským filmem známého japonského režiséra animovaných filmů Hayao Miyazakiho. Děj se odehrává dlouho po velké katastrofě, nazývané Sedm ohnivých dnů, jež prakticky smetla celou tehdejší civilizaci.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Do náruče Pazua, kluka z hornického městečka, se jednoho dne snese z nebe dívka Sheeta, která má kolem krku tajemný modrý kámen. Brzy zjišťují, že se jedná o mocný kámen z levitačního krystalu...

Můj soused Totoro (1988)

Stěhování na venkov může být začátkem cesty do fantazie. Obzvláště, když ve zdejším lese sídlí roztomilý lesní duch.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Magický příběh podnikavé třináctileté dívky Kiki, která musí splnit tradiční rituál, aby se stala plnohodnotnou čarodějnicí.

Porco Rosso (1992)

Japonský film Porco Rosso vypráví příběh z počátku 20. století, kdy létání ještě mělo punc dobrodružství a nebe nad Jaderským mořem bylo plné neohrožených letců.

Šepot srdce (1995)

Velké objevy, nedozírná krása a těžké výzvy čekají nejen ve fantazijních dobrodružstvích, ale i ve světě kolem nás.

Princezna Mononoke (1997)

Velkolepý příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky.

Cesta do fantazie (2001)

Cesta do fantazie je dobrodružný snímek, kde se nesvádějí bitvy, hlavní postava není nadaná nadpřirozenými schopnostmi, ani se zde nesváří dobro se zlem.

Zámek v oblacích (2004)

Mladá dívka Sophie, co by ošklivé káčátko se zlatým srdcem se na počátku příběhu stává obětí magie zlomyslné čarodejnice, která ji přemění na stařenu.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu se svou matkou Lisou.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Mezi zdmi a pod podlahami našich domů se skrývá jejich svět. Japonský animovaný film volně vycházející ze známé pohádky Mary Nortonové.

Kokurikozaka kara (2011)

Během příprav na olympiádu v Tokiu v roce 1964 bojují dva spolužáci ze střední za záchranu staré klubovny z období 2. světové války před demolicí a spolu najdou naději

Zvedá se vítr (2013)

Režisér Hayao Miyazaki rozjíždí animovaný příběh napříč desetiletími. Inspiroval se životem Jira Horikoshiho, konstruktéra stíhacího letounu Zero z druhé světové války

Hayao Myiazaki | režisér

Hajao Mijazaki je jeden z nejslavnějších a nejuznávanějších tvůrců japonských animovaných filmů – anime.

Hajao Mijazaki | Filmografie 

Přehled tvorby japonského režiséra animovaných filmů Hajao Mijazaki.

Hudební klip Chage & Aska: On Your Mark 

Videoklip japonské popové skupiny Chage & Aska se jmenuje On Your Mark a Hajao Mijazaki si ho v devadesátých letech odskočil zrežírovat jako oddechovku během animování celovečerního snímku Princezna Mononoke.

Soundtracky k animákům Hajao Mijazaki

Přehled hudby v animovaných filmech Hajao Mijazaki

Jakmile přidáme nové filmy, hudbu nebo grafiku, dozvíte se to jako první

Jsem David z Webevize. Anime, komiksy, hudba, grafika, to je můj svět. Podělím se s vámi.