Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Mezi zdmi a pod podlahami našich domů se skrývá jejich svět. Japonský animovaný film volně vycházející ze známé pohádky Mary Nortonové.

Mezi zdmi a pod podlahami našich domů se skrývá jejich svět. Japonský animovaný film volně vycházející ze známé pohádky Mary Nortonové.

Japonské animační studio Ghibli představuje nejen v domácím prostředí, ale i na celém světě absolutní špičku na poli tvorby animovaných filmů pro celou rodinu. Společnost, k níž vzhlíží profesionálové z oboru včetně vedení studia Pixar, si vydobylo celosvětovou slávu okouzlujícími snímky, které převážně vyvěraly z autorské imaginace zakladatele Hajaa Mijazakiho, ale často také čerpaly inspiraci z japonských i světových knih pro děti a mládež. Jak napovídá název, Arrietty ze světa půjčovníčků vychází z mezinárodně populární série britské spisovatelky Mary Nortonové, jež česky vyšla jako Pidilidi. Do scénáře filmu ji adaptoval Mijazaki a režie se ujal animátor Hiromasa Jonebajaši, jenž se předtím podílel na většině produkcí studia počínaje legendární Princeznou Mononoke. Vyprávění filmu se soustředí na vykreslení fantaskního světa půjčovníčků. To jsou malinkatí lidé žijící v prostorech mezi zdmi či pod podlahami starých domů, kteří si vše, co potřebují k životu, půjčují od jejich obyvatel. Mladá Arrietty takto se svými rodiči žije v domě, kde bydlí babička mladého chlapce Šóa. V den, kdy Šó přijede, zrovna Arrietty čeká její první výprava s tatínkem pro zásoby do světa velkých lidí. (Česká televize)

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Čtrnáctiletá Arrietty žije se svou rodinou "malinkých lidí" poklidným životem pod podlahovými prkny lidského domu. Vše se však mění, když Arrietty spatří chlapec jménem Šó. Znamená to pro rodinu nebezpečí? Budou se muset přestěhovat? Ale co když je možné, aby mezi člověkem a tímto malým stvořením vzniklo přátelství...? Kariguraši no Arrietty, japonský animovaný film studia Ghibli, je založený na pohádkové sérii knih "The Borrowers" z roku 1952, podle které byly již dříve natočeny i jiné filmy (Pidilidi, 1997, aj.). (Tsuki)

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Arrietty ze světa půjčovníčků

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2010, 94 min

Režie: Hiromasa Jonebajaši

Předloha: Mary Norton (kniha)

Scénář: Hajao Mijazaki, Keiko Niwa

Hudba: Cécile Corbel

Hrají: Rjúnosuke Kamiki, Mirai Šida, Luke Allen-Gale, Kirin Kiki, Tacuja Fudžiwara, Šinobu Ótake, Sang-hyeon Eom, Tomokazu Miura, Keiko Takešita, Šin'iči Hatori

Produkce: Tošio Suzuki

Střih: Rie Macuhara

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Is this article helpful?

Jakmile přidáme nové filmy, hudbu nebo grafiku, dozvíte se to jako první

Jsem David z Webevize. Anime, komiksy, hudba, grafika, to je můj svět. Podělím se s vámi.