Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu se svou matkou Lisou.

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu se svou matkou Lisou.

Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Miyazakiho další kreslené dobrodružství sleduje dobrodružství Sosukeho, malého 5 letého chlapce, a jeho přátelství se zlatou rybou která se snaží stát člověkem. Postava Sosukeho je inpirována synem Miyazakiho Gorem, který je stejně jako otec animátor. (Xardascz)

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

5-ročný Sosuke žije v prímorskom mestečku. Jedného rána, pri hre na skalnatej pláži pod domom nájde zlatú rybku menom Ponyo s hlavou zaseknutou vo fľaši od džemu. Sosuke rybku zachráni a odnesie si ju domov. Obaja, Ponyo aj Sosuke sú fascinovaní jeden druhým a sľúbia si, že ostanú navždy priateľmi. Avšak otec Ponyo, čarodejník z hlbín mora, ju núti, aby sa vrátila tam, kam patrí – do modrých hĺbok oceána. Začína sa tak úžasné podmorské dobrodružstvo pre malých i veľkých… (MFF Cinematik Piešťany)

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Ponyo z útesu nad mořem

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Japonsko, 2008, 100 min

Režie: Hajao Mijazaki

Scénář: Hajao Mijazaki

Kamera: Acuši Okui

Hudba: Džó Hisaiši

Hrají: Tomoko Jamaguči, Kazuko Jošijuki, Tomoko Naraoka, Júki Amami, Rumi Hiiragi, Tokie Hidari, Šin'iči Hatori, Keiko Cukamoto, George Tokoro

Produkce: Tošio Suzuki

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Is this article helpful?

Jakmile přidáme nové filmy, hudbu nebo grafiku, dozvíte se to jako první

Jsem David z Webevize. Anime, komiksy, hudba, grafika, to je můj svět. Podělím se s vámi.