Porco Rosso (1992)

Japonský film Porco Rosso vypráví příběh z počátku 20. století, kdy létání ještě mělo punc dobrodružství a nebe nad Jaderským mořem bylo plné neohrožených letců.

Japonský film Karmínové prase (Kurenai no buta) lze charakterizovat jako anime noir, který vypráví příběh z počátku 20. století, kdy létání ještě mělo punc dobrodružství a nebe nad Jaderským mořem bylo plné neohrožených letců, kteří prožívali s baletním půvabem letecké souboje plné grácie i nadsázky a užívali světa absolutní svobody a rytířského hrdinství.

Základem příběhu je manga Věk létající lodí (Hikoutei Jidai) od režiséra samotného, ukazující dobrodružství, nadsázku i nezměrný šarm pilotního esa Marco Pagota, který se po 1. světové válce stal námezdním letcem a lovcem odměn, zachraňujícím například unesené z područí vzdušných pirátů. Nejchytřejší a nejzkušenější z těchto pilotů je náš gentlemanský hrdina, který evokuje klasické dobrodružné filmy italské a francouzské produkce typu Černý Tulipán, Muž z Ria nebo Velký šéf. Jen malou chybičku má, z některé z mnohých bitev si přinesl tajemnou kletbu - prasečí tvář. Podaří se Porcovi zlomit temnou kletbu a získat zpět dětskou lásku Giny? O ni i o titul nejlepšího letce Středomoří se s ním chce utkat v leteckém souboji Američan Donald Curtis…

Porco Rosso (1992)

Animovaný / Dobrodružný / Historický / Komedie

Japonsko, 1992, 93 min

Režie: Hajao Mijazaki

Scénář: Hajao Mijazaki

Kamera: Acuši Okui

Hudba: Džó Hisaiši

Hrají: Akio Ócuka, Jim Ward, Brian George, Akemi Okamura, Cameron Bowen, Šúičiró Morijama

Produkce: Tošio Suzuki

Is this article helpful?

Jakmile přidáme nové filmy, hudbu nebo grafiku, dozvíte se to jako první

Jsem David z Webevize. Anime, komiksy, hudba, grafika, to je můj svět. Podělím se s vámi.